لوگوی کانون تبلیغاتی ایلیا
لوگو کانون تبلیغاتی ایلیا
لوگو کانون تبلیغاتی ایلیا

تقویم دیواری چیست؟

تقویم ها انواع زیادی دارند که یکی از پرکاربرد ترین آنها تقویم دیواری است. در این متن در مورد این تقویم، انواع آن، کاربرد ها، مزیت ها، معایب، صحافی و اندازه مطالبی ارائه کرده ایم.

این تقویم یکی از اولین تقویم هایی است که به صورت گسترده توسط شرکت های کوچک و بزرگ و کسب و کار هایی با مخاطب عام استفاده میگردد . در این تقویم فضای بالای صفحه را معمولا برای تبلیغات برند ها یا لوگو شرکت و سازمان در نظر میگیرند.

یکی از مدلهای پرکاربرد تقویم های دیواری ، تقویم تک برگ است .در این تقویم روزهای خاص و وقایع مهم ثبت می‌گردد و بسته به نیاز مشتری در اندازه های مختلف چاپ می‌شود. این نوع تقویم بیشتر در مکان های پر رفت‌وآمد نصب می‌شود که تنها لازم است با یک نگاه به صورت سریع به تاریخ های موجود در تقویم دسترسی پیدا کنیم.

در این نوع تقویم میتوانیم بسته به نیاز و محل قرار گیری در سایز های گوناگون طراحی کنیم. این نوع تقویم به دلیل ساده بودن نوع تولید و مواد مصرفی ، قیمت مناسبی دارد که خود یکی از دلایل استقبال مشتریان است.بسته به نوع سفارشات اکثرا بر روی مواد مصرفی  ساده چاپ می‌شود.

انواع تقویم های دیواری

تبلیغاتی

امروزه اکثر کسب و کار ها برای تبلیغات کار خود دنبال یک ایده مقرون به صرفه هستند که در عین تبلیغات،  کاربردی نیز باشد یکی از این ایده ها تقویم است، که به دلیل ساده بودن مواد مصرفی بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.چه مشاغل بزرگ و چه کوچک اکثرا برای رونق در کسب و کار خود تقویم های دیواری متناسب با شغل خود را چاپ می‌کنند. این کار در روند رشد کسب و کار تاثیر بسزایی دارد و اینکه تقویم های دیواری به دلیل مقرون به صرفه بودن مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد.

عمومی

در تقویم عمومی از طرح های ساده استفاده میگردد که بتوان در اکثر مکان ها مورد استفاده قرار گیرد. معمولا در شرکت ها ،مطب پزشک، مدارس، دانشگاه، و دفتر ها و…. استفاده می‌شود.

بهتر است  تقویم عمومی دارای یک برگ باشد تا دسترسی به تمام روزها و ماه های سال برای مراجعه کننده راحت باشد.

خصوصی

در این مدل می توان به شکل خصوصی تمامی مناسبت های شخصی مانند تولد ها و سالروز های مهم را مشخص کرد و همچنین میتوان عکس های دلخواه را در کنار تقویم قرار داد و بسته به سلیقه در چند صفحه یا در یک برگ چاپ کرد.و بسته به نوع سلیقه میتوان از نوع صحافی های فنری و… استفاده کرد.

دیجیتالی

این نوع تقویم بیشتر در بانک ها و بعضی مراکز مانند : دانشگاه ها، مدارس و… وجود دارد که به صورت دیجیتالی تاریخ همان روز را به میلادی و شمسی و قمری نشان میدهد. بعضی از این تقویم ها نشان دهنده ساعت نیز است

انواع تقویم دیواری 

کاربردهای تقویم دیواری:

مزیت های تقویم دیواری

  1. اصلی ترین مزیت این تقویم، نصب آن بر روی دیوار است که جای کمی اشغال میکند.
  2. در مکان های پر رفت وآمد جلوی دید است.
  3. کم هزینه بودن این تقویم بسیار مورد توجه میباشد.
  4. به دلیل صفحات کمتر و ارزان بودن از متریالی استفاده می‌شود که بسیار سبک است.
  5. تنوع در تعداد برگ های این تقویم، که از 1 برگ برای نشان دادن کل سال شروع میشود و 4 برگ برای نشان دادن هر فصل در یک برگ و نهایتا در تعداد معدودی به 12 برگ برای نشان دادن هر ماه در یک برگ نیز می‌رسد.
  6. کم وزن بودن و سبک بودن این نوع تقویم
  7. در تقویم دیواری باید، نوشته ها و جداول با فونت خوب و سایز مناسب طراحی گردد.
  8. تمامی قسمت های تقویم به دلخواه مشتری طراحی می شود و فضای تبلیغاتی تقویم محدود نمی باشد، در هر طول و عرضی از سایز اصلی برگه می توان تبلیغات شما را درج نمود.

اندازه :

تقویم های دیواری در سایز های a2,a3,a4,a5  به صورت افقی و عمودی، بسته به نوع کاربرد و نیاز مشتری چاپ میگردد.

صحافی تقویم دیواری :

روکش uv   :

روکش یووی یکی از خدمات بعد از چاپ در تقویم های دیواری میباشد که میتوان از آن در قسمت های مختلف خلاقانه استفاده کرد . این نوع روکش مانند یک لایه براق و برجسته بر روی صفحات تقویم استفاده کرد که در حالت های مختلف وجود دارند مانند یووی ساده ، یووی شنی و یووی اکیلی استفاده کرد که بسته به نوع طراحی میتوان برای پوشاندن سطح کامل برگه ها استفاده کرد و اینکار بر روی زیبایی تقویم تاثیر بسزایی دارد.

فویل کوب :

یکی از زیباترین خدمات چاپی برای تقویم های دیواری فویل کوب میباشد که در زیبایی و کیفیت محصولات نقش بسزایی دارد چاپ فویل کوب با داشتن تنوع رنگی بالا مانند : نقره‌ای، طلایی، بژ، مشکی، آبی و قرمز تاثیر زیادی در تقویم های دیواری دارد. همچنین از چاپ های فویل کوب میتوان برای درج لوگو و نام برند بر روی تقویم استفاده کرد و بستگی به خلاقیت طراح دارد.

قالب اختصاصی :

یکی از راه های خلاقانه تر شدن و زیبا تر شدن استفاده از قالب های اختصاصی است.این قالب میتواند با موضوع کار سفارش دهنده طراحی شود.

مدل های چاپ تقویم های دیواری:

حصیری:

در این مدل تقویم از صفحات حصیری شکل استفاده میگردد که روی این صفحات، تقویم در طرح ها و رنگ های مختلف چاپ میشود.

چوبی :

در این طراحی تقویم روی یک تکه چوب حکاکی شده که برای مکان های رسمی و شیک مورد استفاده قرار میگیرد.

فانتزی :

تقویم های دیواری فانتزی معمولا برای کودکان و سنین پایین تر طراحی می‌شود که در مکان هایی مانند مدرسه و مهدکودک، و آموزشگاه ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد .در این نوع طراحی بیشتر از طرح های عروسکی و فانتزی استفاده میگردد.

مقوایی:

تقویم های مقوایی که معمولا ساده ترین نوع تقویم های دیواری هستند متریال استفاده شده از مقوا است و طبق طراحی و سفارشات از لوگو ها و برند ها استفاده می‌شود.

باید ها و نباید ها در تقویم دیواری:

مقایسه تقویم دیواری وتقویم رومیزی:

برای انتخاب بهترین تقویم های دیواری و مشاوره جهت تبلیغات کسب و کارتان میتوانید با کانون اگهی و تبلیغات ایلیا تماس بگیرید ما با ارائه بهترین خدمات و طراحی ها و با استفاده از بهترین دستگاه ها، با داشتن سابقه کار طولانی در این زمینه در خدمت شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *