لوگوی کانون تبلیغاتی ایلیا
لوگو کانون تبلیغاتی ایلیا
لوگو کانون تبلیغاتی ایلیا

هدایای تبلیغاتی خاص چیست؟

همان طور که می دانید پیدا کردن یک محصول تبلیغاتی خاص برای افراد مختلف با سلیقه های متفاوت فرآیندی بسیار پیچیده می باشد. اغلب افرادی که قصد اهدای هدایای تبلیغاتی خاص را دارند توجه ویژه ای به محصولات پرفروش و معمول موجود در بازار می کنند و این موضوع که هدیه ای خاص را به مشتریان خود ارائه کنند زیاد مورد توجه قرار نمی دهند، چرا که تاثیر گذاری هدایای تبلیغاتی خاص به مراتب بسیار بیشتر از هدایای معمولی می باشد.

وقتی از هدایای تبلیغاتی خاص صحبت می کنیم منظورمان هدایای تبلیغاتی مفید و گران قیمت نیست بلکه منظورمان هدیه ای خلاقانه و نفیس و در عین حال هدیه ای با ارزش معنوی بالا می باشد. هدیه ای که با بسته بندی لوکس و زیبا به گونه ای به مشتریان هدیه داده بشود که تاثیر پیام برند شما را در ذهن مشتریان ماندگار کرده و پایبندی مشتریان را نسبت به برند شما چندین برابر کند.

برای انتخاب هدایای تبلیغاتی خاص خود باید کمی خلاقیت به خرج بدهید. به طور مثال هدیه ی تبلیغاتی می تواند یک نایلون تبلیغاتی باشد اما همان طور که می دانید این هدیه بسیار کلیشه ای است. بنابراین با کمی خلاقیت و تحقیق می توانید هدایای تبلیغاتی را انتخاب کنید که از هرلحاظ منحصر به فرد و خاص باشد.

دلایل استفاده هدایای تبلیغاتی خاص

در دنیای تکنولوژی امروز، اهدای هدایای تبلیغاتی خاص می تواند نوعی بازاریابی پیشرفته برای جذب مشتریان بیشترمحسوب شود. بهتر است بر روی هدایای تبلیغاتی خاص خود اسم تجاری و هویت سازمانی شرکت شما نیز حک گردد.

همیشه هدیه دادن یکی از راه های موثر و مقرون به صرفه برای ایجاد ارتباط های تاثیرگذار و مشارکت می باشد و این عمل هدیه دادن رابطه ای تاثیرگذار را میان شخصی که هدیه می دهد و کسی که هدیه را دریافت می کند به وجود می آورد.برای اینکه برند شرکت شما در ذهن مشتریان خاص تان و مدیران ماندگار بشود نیاز است که محصولات تبلیغاتی خاصی را در اختیار آن ها قرار بدهید.

زمانی که روش و استراتژی شما برای جذب بیشتر مشتریان تان متفاوت و شجاعانه باشد می توانید به هدایای تبلیغاتی خاص به عنوان روشی خاص نگاه کنید.

در صورتی که تمایل دارید نام شرکت و برند شما در بین افراد شناخته شود و به دنبال این هستید که به درآمد خود رونق ببخشید بهتر است این نکته را هم مدنظر داشته باشید که در کنار هدایای تبلیغاتی خاص خود، کاتالوگ محصولات را نیز ارائه کنید.

مزیت های هدایای تبلیغاتی خاص

تبلیغات و بازاریابی تاثیر گذار:

گسترش روابط تجاری و بازاریابی گسترده باعث شده که مدیران و صاحبان مشاغل مختلف، در پی راه حل هایی موثر جهت تبلیغات و معرفی برند خود باشند تا بدین روش سهم بیشتری از بازار را کسب کنند. به عنوان یکی از ساده ترین راه های بازاریابی می توان به اهدای هدایای تبلیغاتی اشاره کرد.

معرفی لوگو و برند شرکت:

هدایای تبلیغاتی در انواع مختلف مدل ها در سایزهای کوچک و یا بزرگ، ارزان ترین تا گران ترین محصولات به همراه لوگو و یا نام شرکت ها طراحی می گردند. این هدایای تبلیغاتی می تواند یک هدیه  ی منحصر به فرد برای شغل خاصی باشد و یا اینکه یک وسیله  ی کاربردی و مورد استفاده ی روزانه ی افراد باشد. با اهدای این هدایای تبلیغاتی به مشتریان می توان هم محصول خود را به آن ها معرفی کرد و هم لوگو یا برند شرکت را در ذهن شان حک کرد.

ایجاد روابط احساسی و صمیمانه با مشتریان:

از نظر روانشناسی هدیه دادن یک روش جهانی برای ابراز علاقه و قدردانی می باشد و به مخاطب حس خوبی را منتقل می کند. همین حس خوب می تواند برند شما را در ذهن مشتری ماندگار کند. بدون شک تمامی افراد هدیه گرفتن را دوست دارند، بنابراین اهدای هدیه به افراد و یا برگزاری قرعه کشی می تواند به عنوان عاملی محرک، هیجان و جاذبه را برای مخاطبان به وجود بیاورد.

ثبت لوگو شرکت در اذعان عمومی افراد:

اینکه هدایای تبلیغاتی خود را به عموم مردم هدیه بدهید به شناخته شدن بیشتر محصولتان کمک می کند. شرکت ها معمولا برای مطرح و شناخته شدن در نمایشگاه ها و رویدادها حضور می یابند، پس بهتر است زمانی که در این نمایشگاه ها و رویدادها شرکت می کنید هدایای تبلیغاتی خود را به عوام مردم اهدا کنید. همان طور که می دانید تبلیغات و بازاریابی صحیح، می تواند یکی از موثرترین روش ها برای شناخته شدن و فروش محصول تان به حساب بیاید.

سمپلینگ کالا:

برخی از شرکت ها هدایای تبلیغاتی خاص خود را به مشتریانی که هدف گذاری کرده اند اختصاص می دهند و این مشتریان زمانی که در فروشگاه های مقصد مشغول خرید می باشند نمونه ای از محصول را به عنوان اشانتیون و یا هدیه ای تبلیغاتی دریافت می کنند. بدین ترتیب با محصول جدید شرکت آشنا می گردند.

انواع هدایای تبلیغاتی خاص

 

ست پذیرایی تبلیغاتی 

زمانی که وارد یک شرکت می شوید و با جعبه های زیبا و شکیل چوبی که برای پذیرایی از مهمان ها استفاده می کنند روبرو می شوید قطعا توجه شما به سمت آن جعبه ها جلب می شود. معمولا این ست ها کمتر مورد توجه افراد برای تبلیغات قرار می گیرند اما جالب است که بدانید این ست های جذاب می توانند تاثیرگذاری ویژه ای بر روی مخاطبان داشته باشند.

مدل های مختلفی از این ست ها با جنس پلاستیکی یا فلزی هم در بازار یافت می شود اما مدل چوبی علاوه جذب مخاطب، زیبایی منحصر به فرد خود را دارد. برای ست های پذیرایی به صورت معمول از چوب های روغنی استفاده می کنند زیرا این چوب ها استحکام خوبی دارند و در برابر حرارت و نور خورشید مقاوم هستند. در تزیین و تبلیغات ست های مختلف پذیرایی از نام تجاری شرکت خود و یا لوگوی خود استفاده کنید.

موس پد تبلیغاتی

موس پد جزو وسایلی است که همیشه در کنار هر رایانه ای مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به اینکه رایانه ها در هر مکان تجاری وجود دارند یک موس پد تبلیغاتی می تواند همیشه در معرض دید افراد قرار بگیرد. انواع مختلف موس پد تبلیغاتی با طرح های مختلف از جنس های مختلف از جمله موس پد فومی و یا موس پد ژله ای تولید می گردند. این هدیه ی تبلیغاتی نیز جزو هدایای ارزان قیمت و کم هزینه می باشد.

موس پد
موس پد

فلش مموری تبلیغاتی

در دنیای پیشرفته ی امروز، اطلاعات، نوعی از قدرت محسوب می شود.با انتخاب فلش مموری تبلیغاتی اختصاصی برند خود می توانید اطمینان حاصل کنید که مشتریان هنگام ذخیره ی اطلاعات خود قطعا به یاد شرکت شما می افتند.

در واقع فلش مموری تبلیغاتی یک هدیه ی تبلیغاتی الکترونیکی و به روز است. اما از آنجایی که فلش های تقلبی و بی کیفیت در بازار زیاد است حتما قبل از انتخاب فلش مموری تبلیغاتی خود تحقیق کنید تا بتوانید فلش مموری های تبلیغاتی با دوامی به مشتریان هدیه کنید تا هر بار که از آن استفاده می کنند، نام شرکت شما برای آن ها تداعی گردد.

فلش مموری
فلش مموری

کیف ابزار تبلیغاتی

ست ابزار تبلیغاتی از جمله ابزارآلات پرکاربرد است که برای استفاده در منزل، ماشین و یا محل کار مورد بهره برداری قرار می گیرد و قابلیت این را دارد که چاپ تبلیغاتی خود را روی بدنه ی ابزار و جعبه ی ابزار حک کنید.

ست ابزار تبلیغاتی به صورت معمول شامل چراغ قوه، متر، آچار، انبردست و ابزارهای کاربردی درون یک جعبه ابزار تبلیغاتی است و باعث می شود که بعد از هر بار استفاده از این جعبه ابزار نام برند شرکت شما به نیکی یاد شود.

کیف ابزار
کیف ابزار

کلاه یا تی شرت تبلیغاتی

برای عرضه ی کلاه یا تی شرت تبلیغاتی به مشتریان خود، این نکته را مد نظر داشته باشید که متریال پارچه از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا مشتری رغبت پیدا کند تی شرت و یا کلاه تبلیغاتی با برند شرکت شما را بر تن داشته باشد.

کلاه
کلاه

انواع مختلف تندیس های تبلیغاتی

تندیس به عنوان یک نماد ویژه می تواند هیجان زیادی را به مشتریان منتقل کند و نمایان گر سپاس و قدردانی از آن ها باشد. برای تولید تندیس باید مهارت و هنرمندی لازم به کار گرفته شود تا اثر بدیع و شکیلی تولید گردد.

چنان چه یک تندیس زیبا و خاص باشد، همیشه در ویترین و یا روی میز مخاطبان جای خود را باز می کند.

لوح یادبود
لوح یادبود

پوشه دکمه دار تبلیغاتی

پوشه های دکمه دار تبلیغاتی اگر با دقت، طراحی و تولید شده باشند می توانند جزو هدایای تبلیغاتی خاص و مقرون به صرفه محسوب بشوند. در بسیاری از موارد پوشه ی تبلیغاتی در دست مخاطب یا روی میز کار وی قرار می گیرد .

اگر قالب و جنس پوشه به گونه ای هوشمندانه طراحی شده باشد می تواند تاثیر گذاری خوبی بر روی افراد داشته باشد.

هم چنین استفاده از یک طرح جذاب و چاپ با کیفیت بر روی پوشه ی دکمه دار می تواند یک تابلوی تبلیغاتی در اختیار مخاطبتان قرار بدهد و این تابلو در طول روز نظر چندین نفر را به خود جلب بکند و در معرض دید افراد مختلف قرار بگیرد.

پوشه دگمه دار
پوشه دگمه دار

انواع جاسوئیچی ها (چوبی، تبلیغاتی، فلزی)

جا سوئیچی های تبلیغاتی به دلیل حجم و وزن کم و اینکه وسیله ای کاربردی می باشند بسیار در امر تبلیغات مورد توجه قرار می گیرند. این جا سوئیچی ها می توانند از جنس استیل، پلاستیک، چوب و یا چرم باشند که بسته به جنس آن ها قیمت متفاوتی دارند. جا سوئیچی های تبلیغاتی می توانند یک ابزار خوب برای تبلیغ برندتان باشند چون هر فردی با آویزان کردن کلیدهای ماشین، خانه یا هر کلید دیگری از آن استفاده می کند.

 

جاسویچی
جاسویچی

ساعت های رومیزی و یا دیواری  تبلیغاتی 

ساعت تبلیغاتی یکی دیگر از هدایای تبلیغاتی مناسب می باشد و می تواند به دفعات زیادی در طول روز برند ویژه ی شرکت شما را به مشتریان یادآوری کند. ساعت جزو یکی از وسایل پر کاربرد است و در طول شبانه روز به صورت مرتب در معرض دید افراد قرار می گیرد و وجود نام تجاری شرکت و یا لوگوی خاص شرکت بر روی ساعت می تواند در ذهن مشتری حک بشود.

ساعت رومیزی
ساعت رومیزی

جا کارتی تبلیغاتی 

اهدای انواع مختلف جاکارتی های تبلیغاتی که نام تجاری شرکت و یا لوگو به صورت دائم روی آن حک شده باشد، علاوه بر اینکه تاثیر مثبتی بر روی مشتریان می گذارد، باعث می شود که هر بار که از آن استفاده می کنند نام شرکت برایشان تکرار شود و در ذهن شان باقی بماند. جا کارتی های تبلیغاتی یکی از ابزارهای تبلیغاتی مقرون به صرفه است و برای شرکت هایی که قصد دارند هزینه ی زیادی را برای تبلیغات صرف نکنند ولی در عین حال نامشان ماندگار هم باشد، مناسب است. انواع مختلف جاکارتی چرمی، پلاستیکی و فانتزی وجود دارد.

جا کارتی
جا کارتی

لیوان یا ماگ تبلیغاتی

لیوان و یا ماگ تبلیغاتی از جمله وسایلی است که افراد در طول روز برای آشامیدن از آن استفاده می کنند و جنبه ی یک وسیله ی شخصی را برای افراد دارد. از طرفی قابلیت تبلیغاتی بالایی که لیوان دارد باعث شده استقبال خوبی از این هدیه ی تبلیغاتی بشود.

لیوان
لیوان

خودکارهای تبلیغاتی

یکی از کم هزینه ترین و کاربردی ترین هدایای تبلیغاتی برای هر شرکتی خودکار تبلیغاتی می باشد و چنانچه از خودکارهای باکیفیت برای تبلیغات استفاده شود، ماندگاری زیادی هم برای مشتری دارد. خودکارهای تبلیغاتی ارزان قیمت و پلاستیکی در بازار زیاد هستند اما خودکارهای فلزی و با کیفیت می توانند تاثیر گذاری و دوام بیشتری داشته باشند.

خودکار از جمله هدایایی است که به صورت دائم در معرض دید افراد قرار می گیرد. خودکار تبلیغاتی را ممکن است افراد در کیف خود گذاشته و از آن برای پر کردن مدارک، رسید های بانکی و برای یادداشت کردن و…  استفاده کنند و برند حک شده بر روی خودکار در ذهن مخاطب می ماند.

اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که خودکارهای تبلیغاتی حتما کیفیت و ماندگاری بالایی داشته باشند چرا که برند شرکت شما که بر روی خودکار حک شده برای مدت بیشتری در معرض دید قرار می گیرد و در ذهن مخاطب ماندگار می شود.

خودکار
خودکار

نمونه محصول

با تغییر سبک زندگی، تکنولوژی و نگرش افراد، بالطبع هدایای تبلیغاتی هم با آن ها تغییر می یابد، اما یک سری از هدایایی که نیازهای اصلی افراد را برآورده می کنند مانند لیوان، خودکار و تی شرت هیچ وقت قدیمی نمی شوند.

در مقابل هدایایی هم هستند که عملکرد خوبی دارند اما در عمل کاربردی برای مشتریان ندارند. بنابراین نیاز است که قبل از انتخاب محصول موردنظر خود به عنوان هدیه تبلیغاتی، تجزیه و تحلیل کاملی از مشتریان موردنظرتان داشته باشید تا بتوانید بهترین و تاثیرگذارترین هدیه ی تبلیغاتی را انتخاب کنید.

شرکت های بزرگ همراه با کاتالوگ محصولات خود ساک دستی حامل هدایای تبلیغاتی هم به مشتریان ارائه می کنند تا مشتری تشویق بشود و کاتالوگ شرکت را مطالعه کند و تمایل استفاده از محصولات شرکت در او به وجود بیاید و علاوه بر این یادگاری خوبی از شرکت مورد نظر داشته باشد.

زمانی که یک شرکت محصولی را برای بار اول وارد بازار می کند معمولا نمونه ای از محصولات را به عنوان اشانتیون به صورت رایگان در اختیار مشتریان می گذارد تا محصول را امتحان کنند و بدین ترتیب میزان رضایت مشتریان را بسنجد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *