لوگوی کانون تبلیغاتی ایلیا
لوگو کانون تبلیغاتی ایلیا
لوگو کانون تبلیغاتی ایلیا

هدایای تبلیغاتی

1 2 3 4 41 42 43

هدایای تبلیغاتی چیست ؟ / شامل چه وسایلی می شود؟

یکی از خوشایندترین و جذاب‌ترین کارها، هدیه دادن و هدیه گرفتن در قالب هدایای تبلیغاتی می باشد که هر شخصی می‌تواند با آن روبرو شود.

مسلماً گرفتن هدیه برای همه‌ی ما حس خوبی را به همراه می آورد. یکی از روش های بازاریابی که توجه زیادی را به خود جلب کرده است، استفاده کردن از محصولات بعنوان هدایای تبلیغاتی است؛ پس می توان گفت، با هدیه دادن محصولی پرکاربرد و پرطرفدار به عنوان یک هدایای تبلیغاتی، به راحتی می توان باعث جذب بیشتر مشتریان و یا باعث افزایش رضایت مدیران و همکاران خود شد.

هدایای تبلیغاتی محصولاتی هستند که معمولا بر روی آن ها نام، لوگو و یا شعار مخصوص به برند خود حک شده است و به عنوان یک هدیه به مشتریان، مدیران و یا کارمندان ارائه میگردد و این روش را می توان یکی از روش‌های بازاریابی و ارتباط بین مشتریان در نظر گرفت.

از هدایای تبلیغاتی و خرید محصولات تبلیغاتی معمولا در اصفهان و یا سراسر جهان به عنوان تبلیغ یک شرکت یا موسسه، معرفی نمودن هویت سازمانی و برند تجاری بکار گرفته می شود. همچنین بعنوان یک هدیه در نمایشگاه های تجاری، کنفرانس‌ها، رویدادها و یا بعنوان قسمتی از کمپین‌های بازاریابی برای مشتریان در نظر گرفته می شود.

خصوصیات یک هدیه تبلیغاتی خوب

بهترین هدایا را می توان هدایایی دانست که خریدار هدیه که می تواند ارگان یا شرکتی باشد به گیرنده هدیه که مشتریان، مدیران و یا همکاران خود هستند نشان دهد که آن ها را به خوبی می شناسد.

قاعدتا هدایایی که باعث برطرف نمودن نیازی از نیازهای گیرنده هدیه باشند، مورد استفاده و استقبال بیشتری قرار خواهند گرفت.

مسلما یک هدیه‌ی درخور و شایسته می تواند بیشتر از مبلغ هدیه برای شرکت یا فرستنده هدیه سودآور باشد؛ چرا که اگر شما در آینده نیاز دارید با مشتریان خود یا گیرنده هدیه ارتباط بیشتری برقرار نمایید، یک هدیه مناسب باعث می شود این ارتباط تا حد زیادی حفظ گردد و شانس بیشتری جهت حفظ مشتریان و یا گیرنده هدیه بوجود آید و ارتباط طولانی تری را بین دو طرف برقرار نماید.

تعامل بین مشتری و شرکت با هدایای تبلیغاتی

هدیه هایی که برای مشتریان خود در نظر میگیرید، مزایای زیادی برای شما خواهد داشت.

هدایا تبلیغاتی نشان داده است، که به عنوان یک روش استراتژی بازاریابی تبلیغاتی، توانسته است به خوبی با مشتریان، مدیران و کارمندان تعامل برقرار کند و آن ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.

شرکت‌ها و موسسات مختلف از این روش تبلیغاتی بازخورد‌های مثبت بسیاری دریافت نموده اند و مشتریان نیز نسبت به دریافت هدایای تبلیغاتی واکنش خوبی نشان داده اند.

ویژگی ها و کاربرد هدیه های تبلیغاتی

از ویژگی‌های مهم و اساسی خرید محصولات تبلیغاتی یا هدایای تبلیغاتی به موارد زیر می توان اشاره نمود:

1) تنوع پذیری بسیار بالایی دارد.

2) خرید هدایای تبلیغاتی و بکارگیری از آن بعنوان یک روش مناسب بازاریابی، هزینه‌ی کمتری نسبت به دیگر شیوه های تبلیغاتی خواهد داشت.

کالاها یا هدیه های تبلیغاتی تنوع پذیری بسیار زیادی داشته و اگر بخواهیم اشاره به کاربرد برخی از آن ها نماییم، می توان اشاره به وسایلی کرد که قابلیت آویزان شدن بر روی دیوار یا قرار گرفتن بر روی میز کار را داشته باشند.

پس می توان گفت به غیر از هزینه‌ی پایین، باعث دیده شدن بیشتر این هدایای تبلیغاتی نیز می شود.

محصولات یا هدایای تبلیغاتی را به عنوان یک هدیه رایگان به یادماندنی به کارمندان، مدیران و یا مشتریان  خواهند داد و همانطور که میدانید هدیه گرفتن برای اکثریت مردم باعث خوشحالی آنان شده و خاطره خوشی را به همراه خواهد داشت و اگر آن هدیه جذاب باشد مسلما ارزش فراوانی به همراه خواهد داشت و باعث می شود نام برند یا شرکت فرستنده هدیه، در ذهن مشتری و آن کارمند و مدیر دریافت کننده هدیه بماند.

بنابراین پاسخی که ما با هدیه دادن خواهیم گرفت، می تواند فراتر از قیمتی باشد که بابت هدایا پرداخت نمودیم.

بازه قیمتی متفاوت در خرید کالا‌ها

همانطور که قبلا اشاره کردیم، بازه قیمتی هدیه های تبلیغاتی متفاوت بوده و شرکت ها یا ارگان های مختلف می توانند با توجه به بودجه مدنظر خود، یک هدیه جذاب را به تعداد مورد نیاز از کانون تبلیغاتی ایلیا برای مشتریان، کارمندان و یا مدیران خود سفارش دهند و یک خاطره به یادماندنی در ذهن آنان بوجود آورند.

پس باید گفت حتما نیازی به پرداخت هزینه های کلاف برای خرید هدایای تبلیغاتی نیست و به راحتی می توانید متناسب با بودجه خود، مناسب ترین هدیه را انتخاب نمایید.

شما عزیزان می توانید برای بررسی قیمت هدایای تبلیغاتی در اصفهان ، تهران ، مشهد ، شیراز ، تبریز ، یزد و یا سایر شهرهای دیگر با کانون تبلیغاتی ایلیا در تماس باشید.

انواع هدایای تبلیغاتی

حال اگر موافق باشید و تا اینجای مقاله خسته نشده باشید بپردازیم به این موضوع که یک هدیه تبلیغاتی خاص چه می تواند باشد که باعث معرفی برند و افزایش فروش شود و چه هدایای تبلیغاتی را می توان نام برد؟

در پاسخ به پرسش فوق باید گفت که بر روی اغلب وسایل می توان نام، برند و یا لوگوی شرکت را قرارداد و آن را یک هدیه تبلیغاتی نامید و به مشتریان ارائه داد؛ اما وسایل رایجی که می توان بعنوان یک هدیه‌ تبلیغاتی خریداری کرد شامل: کیف، جا کلیدی، تی شرت، پوستر، ساک دستی، خودکار، انواع ساعت رو میزی و دیواری، انواع لوازم جانبی موبایل، پاور بانک، فلش مموری، انواع وسایل کودکانه، پازل، لوازم التحریر، ست های رومیزی، صنایع دستی، لوح، لباس، برچسب، انواع لیوان یا ماگ، دفترچه یاد‌داشت، سررسید، پد موس، انواع اسباب بازی و…  می باشند.

کارت هدیه می تواند یکی از ابزارهایی برای شرکت یا برند شما باشد که در بازاریابی و تبلیغات به خوبی از آن استفاده نمایید و  همچنین برای هر شخصی دریافت کارت هدیه می تواند وی را بسیار خوشحال نماید.

بنابراین استفاده از کارت هدیه بعنوان یک هدیه تبلیغاتی می‌تواند بسیار هوشمندانه باشد.

همانطور که در بالا ذکر شد اغلب آیتم‌ های تبلیغاتی معمولا دارای ابعادی کوچک و ارزان می باشند، ولی باید گفت که محصولاتی هم وجود دارند که به عنوان هدایایی تبلیغاتی معرفی می شوند و دارای قیمت های نسبتا بالایی هستند؛ برای مثال می توان اشاره به شرکت هایی کرد که در جشنواره‌ها، همایش ها و سمینارهای مختلف، اقلام یا محصولاتی گران قیمت مانند کالاهای الکترونیک، عطر و کالاهای چرمی را به اشخاص معروف هدیه می دهند.

ترفندهای تبلیغاتی

یکی از ترفندهای تبلیغاتی برخی از شرکت‌ها این است که معمولاً با هدیه دادن به افراد مشهور و اجازه گرفتن از آن ها برای گرفتن عکس و یا ویدئو با هدیه تبلیغاتی که لوگو و یا نام برند شرکت بر روی آن ها حک شده است، باعث دیده شدن بیش از حد شرکت خود خواهند شد.

گاهی برخی از این شرکت ها با پرداخت هزینه ای جدای از هدیه تبلیغاتی، از افراد مشهور تقاضای معرفی برند خود را با هدیه تبلیغاتی دارند.

مزایای هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی مسلما مزایای زیادی دارند که ما سعی کرده ایم در این مقاله به بعضی از آن‌ها اشاره ای نماییم.

۱) تأثیر گذاری بسیار فراوان

۲) بدست آوردن وفاداری مشتریان

۳) آگاه کردن عموم نسبت به برند شرکت شما

۴) رضایتمندی مشتریان را به همراه می آورد.

پس می توان به این نتیجه رسید که خرید کالاهای تبلیغاتی و هدیه دادن آن به مشتریان، کارمندان و یا مدیران خود، می تواند یکی از مؤثرترین روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی محسوب شود.

برای مثال اگر ما حتی قصد هدیه دادن یک خودکار رایگان به مشتریان، کارمندان و یا مدیران خود را داشته باشیم، امکان دارد آن خودکار مورد استفاده افراد زیادی قرار بگیرد و این باعث می شود نام کسب و کار شما با استفاده از این روش بارها توسط اشخاص مختلف مشاهده شود و از این روش حتی احتمال دارد سبب یک گفتگو در مورد حوزه فعالیت کسب و کار شما شود.

بر این اساس با توجه به این موضوع، ممکن است محصولات تبلیغاتی شما در مکان های مختلفی قرار بگیرند و می توان گفت یک معرف عالی برای دیده شدن برند شما برای مخاطبین خواهد بود.

هدایایی مانند لیوان (ماگ)، فنجان‌های مسافرتی، کیسه های خرید، یادداشت‌ها و یا سایر هدایای تبلیغاتی، می توانند به نوبه خود اثرگذاری خوبی بر روی کسب و کار یا معرفی برند شما داشته باشند.

هدایای تبلیغاتی سبب وفاداری مشتریان

مسلما حق انتخاب وجود دارد میان دو شرکتی که یکی از آن ها هدیه ی شایسته ای برای مشتریان خود تهیه می‌کند و شرکتی که از هدیه دادن صرف نظر خواهد کرد؛ در این صورت می توان گفت که اغلب مشتریان به سراغ شرکتی خواهند رفت که برای آنان احترام قائل باشند و حتی شده با یک هدیه کوچک تبلیغاتی قدر‌دان آنان شده باشند.

پس می توان گفت اگر شرکت یا فروشگاه شما، بودجه ای به صورت سالانه برای هدایا یا محصولات تبلیغاتی خود در نظر بگیرند، به راحتی می تواند گامی برای جذب وفاداری مشتریان برداشته و باعث جذب آن ها به شرکت یا فروشگاه خود شوند.

آگاه کردن و ثبت برند شما در ذهن مشتریان

اصلی ترین دلیل برای آیتم‌های تبلیغاتی را می توان آگاهی از نام برند شما نامید.

اگر شرکت شما هدیه ای به مشتریان، کارمندان و یا مدیران خود بدهند که باعث استفاده مکرر آن هدیه شود،  قطعا کمک بزرگی به برندسازی مجموعه خواهد کرد و باعث می شود که نام برند در ذهن آن ها به جای بماند و باعث افزایش فروش کالا و یا خدمات آن فروشگاه و یا شرکت شود.

برای هدایا دادن اگر بودجه شما کم است، حتماً لازم نیست که هدایای تبلیغاتی سنتی با قیمتی بالا خریداری نمایید، لیکن می توانید با توجه به بودجه خود به سراغ اجناسی با قیمت مناسب تر و دردسترس تر بروید و برند لوگوی خود را بر روی اجناسی مانند انواع کتاب ها از جمله کتاب های حافظ و خیام، کارت های بازی و یا سایر محصولات قرار دهید.

اگر می‌توانید هدیه تبلیغاتی خود را به همراه محصول یا خدمات خود به مشتریان ارائه دهید. در این صورت میزان تأثیرگذاری آن بیشتر خواهد شد.

رضایتمندی مشتریان

باید گفت که حتی هدایای کوچک نیز می توانند تأثیر بسزایی بر روی مشتریان و یا گیرنده هدیه داشته باشند و احساس خوبی را برای مشتری رقم زند.

برخی از شرکت ها، هدایای تبلیغاتی خود را برای فرزندان مشتریان، کارمندان و یا مدیران در نظر میگیرند، به عنوان مثال، از هدایا کودکانه مانند پازل گرفته تا انواع لوازم التحریر که می تواند باعث خوشحال شدن فرزند و والدین آن ها شود و مسلما رضایتمندی بالایی را به همراه خواهد داشت.

اهداف دیگری که می توان گفت بازاریابان یا مدیران شرکت را وادار می کند تا از هدایای تبلیغاتی استفاده نمایند، شامل موارد زیر است:

1) روابط و همچنین رویدادهای مربوط به کارکنان

۲) جذب مشتری جدید

۳) روابط عمومی

۴) برنامه‌های فروش و توزیع محصول

۵) معرفی نمودن محصولات یا خدمات جدید

۶) اهدا کردن جوایز متفاوت به کارکنان

۷) ایجاد برنامه‌ های انگیزشی داخلی مجموعه

۸) ایجاد برنامه‌ های غیر انتفاعی

۹) آموزش های ایمنی

کالا‌ها یا محصولات تبلیغاتی برای امور سیاسی نیز استفاده خواهد شد.

بازار خرید و فروش هدایای تبلیغاتی در زمان‌های انتخابات و کمپین های تبلیغاتی و همچنین کمپین‌های اطلاع‌رسانی بسیار فراوان خواهد شد.

کانون تبلبغاتی ایلیا با بیش از ۲ دهه فعالیت در حوزه هدایای تبلیغاتی در اصفهان، تهران، شیراز و سایر شهرهای ایران توانسته به خوبی اعتماد مشتریان را به خود جلب نماید و بهتر است بدانید که هدایای تبلیغاتی که قرار است نام یا لوگو برند شما بر روی آن ها حک شود، ابتدا هدیه موردنظر بوسیله تولید کننده خریداری شده و سپس اگر نیاز به طراحی گرافیکی جدیدی باشد، توسط تیم طراحی کانون تبلیغات ایلیا انجام شده و به قسمت واحد اجرا جهت حک کردن لوگو یا نام برند شما انتقال داده خواهد شد.

کانون تبلیغاتی ایلیا توزیع‌کننده و فروش هدایای تبلیغاتی

کارشناسان خلاقی در این شرکت وجود دارند که در زمینه انتخاب هدیه یا محصول مناسب به شما یاری میرسانند؛ بنابراین لازم است که برای برگزیدن بهترین هدیه از هر جهات و اثر تاثیرگذاری بیشتر بر روی مشتریان یا گیرنده هدیه، حتما از مشاوره کارشناسان ایلیا کمک بگیرید.

شرکت ایلیا با توجه به تنوع پذیری محصول، نوع کسب و کار شما و همچنین بودجه‌ی مدنظرتان، بهترین هدیه تبلیغاتی را برای شما در نظر خواهد گرفت و صفرتاصد کار از جمله چاپ لوگو بر روی محصول و … همگی توسط این مجموعه انجام می شود.

همان گونه که در این مقاله به آن پرداختیم، محصولاتی که به صورت رایگان به مشتریان هدیه داده می شود را هدایای تبلیغاتی می نامند که می توان درج لوگو و یا نام برند شرکت، فروشگاه و یا مجموعه شما به نوعی باعث جا افتادن کسب و کار شما در ذهن مخاطب شود. امروزه یکی از مهمترین روش های تاثیرگذار بازاریابی، استفاده هدایای تبلیغاتی می باشد که مورد استقبال افراد بسیار زیادی قرار گرفته است.

دقت داشته باشید که برای خرید هدایای تبلیغاتی با قیمت و کیفیتی مناسب، به شرکت‌های معتبر و باسابقه ای که در زمینه فروش محصولات تبلیغاتی فعالیت دارند، مراجعه نمایید تا باعث تضمین کیفیت و قیمت محصول خریداری شده خود شوید.