انواع تقویم رومیزی

تقویم دیواری
تقویم دیواری
ژانویه 31, 2021
انواع ساعت دیواری
انواع ساعت تبلیغاتی
فوریه 23, 2021
انواع تقویم رومیزی

انواع تقویم رومیزی

تقویم رومیزی اداری:

از جمله انواع تقویم رومیزی تقویم هایی است که بر روی میز کار افراد قرار می گیرد. به صورت معمول، تقویم رومیزی به صورت روز شمار و در ابعاد کوچک بر روی پایه پلاستیکی، فلزی پانچ و چوبی قرار می گیرند. ابعاد تقویم های رومیزی به صورت معمول 10*8 می باشد و فضای کوچکی از میز را اشغال می کند.

شما می توانید تقویم رومیزی خود را با طرح و لوگوی مورد نظرتان در کلیه ی صفحات به صورت چاپ رنگی و یا تک رنگ چاپ کنید.

تقویم رومیزی اداری را با نام های تقویم رومیزی یادداشتی، کوچک و پانچی نیز می شناسند.

تقویم رومیزی فانتزی:

معمولا تقویم های رومیزی فانتزی جزو شکیل ترین و جذاب ترین تقویم های رومیزی می باشند. این نوع از تقویم رومیزی برای مشتریان خاص و یا مدیران، گزینه ی مناسبی می باشد. معمولا تقویم های رومیزی فانتزی همراه با جعبه اهدا می شوند و دارای جا خودکاری نیز هستند.

تقویم رومیزی یادداشت دار:

این مدل از تقویم رومیزی به دلیل اینکه دارای صفحات یادداشت می باشد، کاربرد زیادی دارد. علاوه برا اینکه یک تقویم است برای مخاطبان نقش یک دفترچه ی یادداشت را نیز ایفا می کند و برای یادداشت امور روزمره ی خود می توانند از آن استفاده کنند.

تقویم رومیزی پایه دار:

یکی از پرطرفدارترین تقویم های رومیزی، تقویم های رومیزی پایه دارهستند و معمولا روی یک پایه سه گوش قرار می گیرند.

از پرکاربردترین تقویم های رومیزی پایه دار، تقویم های رومیزی مقوایی و پایه سخت هستند.

تقویم های رومیزی مقوایی:

تقویم هایی هستنند که از پایه های مقوایی تشکیل شده اند. برای ساخت پایه ها از مقوا با گرماژ بالا و یا از لمینت کردن دو مقوای گرم پایین تر استفاده می کنند.  مقوایی که برای ساخت این تقویم ها به کار می رود، مقوای گلاسه می باشد.

تقویم های رومیزی مقوایی وزن کمی دارند و در انواع مختلف سایزها تولید می گردند. به صورت معمول دارای 12 برگ هستند و جنس برگه های این تقویم ها مقوای فانتزی و یا گلاسه است. وزن این تقویم ها در حدود 300 گرم می باشد.

لازم به ذکر است که بر روی پایه های مقوایی چنانچه مشتری تمایل داشته باشد، می توان طرح هایی را چاپ نمود. به صورت معمول اطلاعات برند یا نام تجاری مربوطه به صورت نقره کوب، طلاکوب و … روی این پایه ها درج می گردد.

تقویم های رومیزی مقوایی ماه شمار می باشند، به طوریکه در هر برگ از تقویم می توانید یک ماه از سال را مشاهده کنید. این تقویم ها تاریخ های قمری، شمسی و میلادی را نمایش می دهند.

تقویم رومیزی پایه سخت:

پایه ی این تقویم های رومیزی از قطعات مقوای جلدسازی ساخته می شود که به شکل مثلثی روی میز قرار می گیرد. این نوع از تقویم ها در مقایسه با تقویم های مقوایی، وزن بیشتری دارند اما مقاوم تر هستند. روکشی که در پایه تقویم های سخت مورد استفاده قرار می گیرد می تواند از جنس گالینور، گلاسه سبک روکش دار و یا کاغذ فانتزی باشد.

در تقویم های رومیزی پایه سخت نیز امکان چاپ طرحی مشخص بر روی پایه ی تقویم وجود دارد.

تقویم رومیزی چوبی:

این نوع از تقویم ها در دو نوع ماه شمار و هفته شمار عرضه می گردند. تقویم های رومیزی چوبی دارای پایه های چوبی شکیل و زیبا هستند. به صورت معمول این پایه های چوبی با ورق های تقویم مورد نظر ست می شود. پایه های چوبی در انواع مختلف تقویم های رومیزی اداری، زیردستی و پایه دار استفاده می شود.

تقویم رومیزی فلزی:

این تقویم ها دارای پایه های فلزی می باشند. ماندگاری و استحکام این نوع از نقویم ها بالا است و برای انواع مختلف مکان های اداری، خانگی و … مناسب می باشد. پایه های فلزی در انواع مختلف تقویم های رومیزی زیردستی، اداری و پایه دار مورد استفاده قرار می گیرند ولی برای تقویم های رومیزی ایستاده مناسب تر هستند.

تقویم رومیزی پلکسی:

این تقویم ها دارای یک پایه ی پلاستیکی با ظاهر شیشه ای می باشند. این نوع از پلاستیک، پلکسی نیز نامیده می شود. این نوع از ورق جنس بسیار محکمی دارند و برای تقویم هایی که ضخامت 1 تا 40 میلی متر دارند، مورد بهره برداری قرار می گیرند.

چنانچه بخواهید تقویمی با ظاهر شکیل و زیبا داشته باشید، تقویمی که پایه ی پلکسی داشته باشد، می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد.

تقویم رومیزی چرمی :

تقویم های چرمی در انواع مختلف سررسیدها و تقویم های رومیزی چرمی کاربرد دارند. چرمی که در آن ها به کار می رود کاملا مطابق با سلیقه و هزینه ی موردنظر مشتری انتخاب می شود. ظاهر تقویم های رومیزی چرمی بسیار شیک بوده و برای مکان های اداری و خانگی مناسب می باشند.

چنانچه مشتری تمایل داشته باشد، می تواند برند یا لوگو مورد نظر خود را به صورت حک شده، به صورت طلاکوب و لیزر و … تحویل بگیرد.

تقویم رومیزی زیردستی:

این نوع از تقویم ها به دلیل اینکه کم حجم هستند برای کارهای تبلیغاتی استفاده می شوند. سایز استاندارد تقویم های رومیزی زیردستی 35*50 و یا 45*30 می باشد و به صورت هفته شمار چاپ می شوند. تقویم های رومیزی زیردستی به صورت معمول دارای 52 برگ بوده و برای پایه ی این تقویم ها از جنس های مختلف مقوایی با روکش گالینور و چرم استفاده می کنند.

×