لوگوی کانون تبلیغاتی ایلیا
لوگو کانون تبلیغاتی ایلیا
لوگو کانون تبلیغاتی ایلیا

دلیل انتخاب تقویم رومیزی

امروزه باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی و بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و دیجیتال، نقش وسایل چاپی در زندگی ما بسیار کم‌رنگ شده است. بااین‌وجود، داشتن یک تقویم رومیزی برای هر سازمان و ارگانی روی میز هر فرد جزو وسایل ضروری می‌باشد.

تقویم رومیزی جزو هدایای تبلیغاتی مقرون‌به‌صرفه و کاربردی می‌باشد. می‌توان تقویم رومیزی را به‌صورت تنها و یا همراه با سررسید به مخاطبان خود هدیه داد.

ازآنجایی‌که یک تقویم رومیزی همیشه در معرض دید می‌باشد، از جمله هدایای تبلیغاتی مفید است که همواره نام تجاری شرکت شما را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند. 

تقویم‌های رومیزی علاوه بر کیفیت و طراحی خاص و ماندگاری بالا دارای قیمت بسیار مناسبی نسبت به دیگر هدایای تبلیغاتی هستند.

در طراحی تقویم رومیزی امکان استفاده از انواع طرح‌ها با رنگ‌های مختلف و طرح‌های گرافیکی متفاوت هست. می‌توان گفت برای هر شغلی و فعالیتی امکان طراحی و تولید یک تقویم رومیزی اختصاصی وجود دارد.

به دلیل استفاده از دستگاه‌های مدرن در چاپ تقویم رومیزی این تقویم دارای کیفیت بالایی بوده و در طول زمان تغییر شکل یا رنگ پیدا نمی‌کند.

شما می‌توانید هر قسمت از تقویم رومیزی را به‌صورت سفارشی و طبق سلیقه خود انتخاب کنید. مانند شکل و جنس پایه، جنس صفحه، طرح صفحه، اندازه، شکل و جنس پلاک روی پایه.

مهم‌ترین قسمت برتری تقویم رومیزی را می‌توان به امکان چاپ تبلیغ و لوگو در هر صفحه دانست که بدین صورت نام برند شرکت یا فعالیت شما یک سال به طور مداوم پیشروی مشتری خواهد بود.

در واقع اگر سایر تبلیغات تنها موقع استفاده توسط مشتری برند شما را به مشتری یادآوری می‌کنند، این تقویم حتی در موقعی که استفاده نمی‌شود نیز به علت در دید بودن در حال تبلیغ برای برند شماست.

طراحی تقویم رومیزی

برای طراحی و چاپ یک تقویم رومیزی همواره باید نکاتی را مدنظر داشته باشید. کلیدی‌ترین نکته برای اینکه مخاطب جذب یک محصول بشود، توجه به طراحی محصول می‌باشد.

صفحهٔ اول یک تقویم باید به‌گونه‌ای طراحی شود که مخاطب در یک نگاه تحت تأثیر قرار بگیرد.

مسئلهٔ دیگری که برای طراحی تقویم باید به آن توجه داشته باشید این است که طراحی تقویم حتماً به‌صورت خوانا و همراه با اعداد شمسی، قمری و میلادی باشد و مناسبت‌ها و روزهای تعطیل نیز در گوشهٔ تقویم مشخص شده باشد.

قیمت تقویم‌ رومیزی

یکی از دلایلی که تقویم‌های رومیزی جزو یکی از ابزارهای تبلیغاتی محبوب به‌حساب می‌آیند، این است که از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. تقویم‌های رومیزی هم به‌صورت عمومی و هم به‌صورت اختصاصی قابل سفارش می‌باشند.

چاپ عمومی به معنای این است که تعداد معینی از یک محصول، با اندازه‌های استاندارد و یک نوع جنس کاغذ سفارش داده می‌شوند. معمولاً این نوع چاپ از قیمت مناسب‌تری برخوردار می‌باشد.

منظور از چاپ اختصاصی تقویم رومیزی این است که عوامل مختلفی مانند اندازه، متریال، نوع صحافی و نوع پایهٔ به‌کاررفته و … به سلیقه و خواست مشتری بستگی دارد. مشتری می‌تواند هر ایده‌ای که دارد را به تولیدکننده سفارش دهد. بدون شک، قیمت تقویم‌های اختصاصی بیشتر از تقویم‌های عمومی می‌باشد.

عوامل مؤثر بر قیمت تقویم‌های اختصاصی

برای سفارش تقویم‌های رومیزی به اینکه توجه داشته باشید که هرچقدر تیراژ سفارش شما بالاتر باشد به همان میزان هزینهٔ نهایی تقویم‌ها برایتان به‌صرفه‌تر خواهد بود.

نوع کاغذی که برای چاپ جلد تقویم رومیزی انتخاب می‌کنید و جنس جلد از جمله پارامترهای مهم و تأثیرگذار در تعیین قیمت می‌باشند.

زمانی که برای سفارش به فروشنده اعلام می‌کنید نیز یکی از پارامترهای مهم در تعیین قیمت تقویم می‌باشد. به طور مثال اگر سفارش خود را در روزهای پایانی سال انجام دهید، قطعاً ناچارید هزینهٔ بیشتری را در مقایسه با زمانی که چند ماه قبل سفارش داده باشید، پرداخت کنید.

اندازهٔ قطع چاپ شده، تأثیر به سزایی بر روی نحوه چاپ یک چاپگر بر روی برگه‌ها دارد. به‌طورکلی هرچقدر ابعاد تقویم بزرگ‌تر باشد، به تعداد برگه‌های بیشتری نیاز دارد و همین موضوع باعث افزایش قیمت تقویم می‌شود. انتخاب تقویم‌های کوچک مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌باشد.

نحوهٔ صحافی و مونتاژ تقویم‌های رومیزی، جزو عوامل مهم و تأثیرگذار بر روی قیمت آن‌ها می‌باشد. یکی از رایج‌ترین راه‌های صحافی تقویم‌های رومیزی، پانچ و فنر می‌باشد که بسته به انتخاب مشتری قیمت‌های متفاوتی دارند.

کلیهٔ عوامل بالا در تعیین قیمت نهایی سررسید تأثیرگذار بوده و تقویم‌های رومیزی اختصاصی کاملاً مطابق با خواست مشتری و اینکه تمایل داشته باشد تا چه اندازه برای تقویم‌های رومیزی تبلیغاتی خود هزینه کند، طراحی و چاپ می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *