لوگوی کانون تبلیغاتی ایلیا
لوگو کانون تبلیغاتی ایلیا
لوگو کانون تبلیغاتی ایلیا

تقویم رومیزی چیست؟

در این مطلب نگاهی داریم کوتاه بر تقویم رومیزی، مزیتها و انواع آن و در ادامه به توضیح تقویم رومیزی یادداشت دار می پردازیم.

از دیر باز تا کنون وجود تقویم و سر رسید و… در فرهنگ های مختلف مورد استفاده و توجه بوده است. به وسیله ی تقویم میتوانیم از رویداد های مهم در طول تاریخ و زمان و انواع رسوم آگاهی پیدا کنیم .

همانطورکه از نام تقویم مشخص است میتوان آن را روی میز یا در هر مکان دیگر استفاده نمایید. پایه های این تقویم باید از مقوا های محکم استفاده شود و برگه های این تقویم معمولا بسته به نیاز مشتری از جنس مقوای گلاسه استفاده می‌شود. میتوان همراه با تقویم انواع تبلیغات را بسته به نوع طراحی تقویم انجام دهیم که بسته به نوع لوگو یا تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرد.

تقویم رومیزی
تقویم رومیزی

ویژگی های یک تقویم رومیزی:

طراحی تقویم رومیزی :

 1. تعداد ماه ها، روزها، رویداد ها و تعداد صفحات انتخابی و نوع چیدمانش را مشخص کنیم.
 2. انتخاب یک موضوع مناسب برای طراحی و فونت تقویم.
 3. تصاویر و پیام هایی که می‌خواهیم در کنار تقویم گذاشته شود را مشخص کنیم .
 4. فضای تقویم را مدیریت کنیم .
 5. انتخاب نوع چاپ، جنس کاغذ و مدل تقویم را مشخص کنیم.

انواع تقویم های رومیزی:

 1. خصوصی
 2. عمومی
 3. تبلیغاتی
 4. یادداشت دار

خصوصی :

طراحی این نوع تقویم به صورتی است که ما میتوانیم یک تقویم رومیزی اختصاصی به خانواده خود داشته باشیم به این صورت که رویداد های مهم و شخصی مانند سالروز تولد اعضای خانواده یا سالگرد ازدواج و… مناسبت های مهم را در تقویم مشخص شده باشد و در قسمتی از آن عکس های خانوادگی را در کنار تقویم طراحی کنیم.

تقویم رومیزی خصوصی
تقویم رومیزی خصوصی

عمومی :

تقویم رومیزی عمومی ساده ترین نوع تقویم رومیزی میتواند باشد که ما میتوانیم از آن در محل کار و اکثر مکان ها مورد استفاده قرار دهیم .

تقویم رومیزی عمومی
تقویم رومیزی عمومی

تبلیغاتی :

یکی از بهترین روش هایی که شرکت ها و برند ها می‌توانند محصولات خود را تبلیغ کنند، استفاده از تقویم های رومیزی تبلیغاتی میباشد. شرکت ها و ارگان ها میتوانند نام، مشخصات و آدرس شرکت و هم تصاویر محصولات خود را در تقویم چاپ کنند و از این طریق برند خود را به دیگران معرفی کنند .و زمانی که نام شرکت و برند شما دائما جلوی چشم باشد باعث مانگاری نام شرکت و برند شما می‌شود.

تقویم رومیزی تبلیغاتی
تقویم رومیزی تبلیغاتی

یادداشت‌دار :

در این نوع تقویم میتوانیم علاوه بر وجود رویداد ها و اتفاقات مهم قسمتی را به یادداشت های روزانه اختصاص دهیم. در کل اینکه روزانه کارهای گوناگون و برنامه ریزی هایی داریم که بهتر است در کنار تقویم رو میزی ما باشند تا فراموش نشوند پس بهترین راهکار برای روز هایی که مشغله فراوان داریم  استفاده از تقویم رومیزی یادداشت دار میباشد.

تقویم رومیزی یادداشت دار

در این نوع تقویم ها قسمتی را برای یادداشت ها اختصاص میدهند که بسته به نیاز شخص میتواند در سایز های مختلفی طراحی گردد.در این نوع تقویم ما میتوانیم برنامه های روزانه خود، کار‌های شخصی و…. را یادداشت کنیم.

این نوع تقویم در مقایسه با تقویم های رومیزی دیگر ممکن است کمی بزرگ تر باشد .

تقویم رومیزی یادداشت دار
تقویم رومیزی یادداشت دار

دلیل انتخاب تقویم رومیزی یادداشت دار:

انواع تقویم های رومیزی یادداشت دار:

تقویم رومیزی یادداشت دار پایه دار
تقویم رومیزی یادداشت دار پایه دار
تقویم رومیزی یادداشت دار اداری
تقویم رومیزی یادداشت دار اداری
تقویم رومیزی یادداشت دار کلاسوری
تقویم رومیزی یادداشت دار کلاسوری

 

آیا می‌توان تقویم های رومیزی یادداشت دار را به صورت اختصاصی سفارش داد؟

تقویم های رومیزی یادداشت دار هم میتوان مانند تقویم های رومیزی دیگر به صورت اختصاصی سفارش داد شما می‌توانید با تغییر در تعداد صفحات ، جنس ، رنگ، مدل پایه و… یک تقویم اختصاصی داشته باشید .

انواع صحافی در تقویم های رومیزی و یادداشت دار :

 1. صحافی فنری : در این نوع صحافی از فنر برای نگهداری کاغذ های تقویم استفاده می‌شود مزیت این مدل صحافی این است که از پراکندگی برگه ها جلوگیری می‌کند و دیگر نوت ها به صورت برگه های تک نیستن. در صحافی فنری هم به صورت تک یا دوبل وجود دارد که معمولا فنر دوبل کاربردی تر و استحکام بیشتری دارد .
 1. صحافی چسبی : در این نوع صحافی برگه ها به وسیله سر چسب به هم متصل شده‌اند و به پایه یا در سررسید ها به جلد چسبانده می‌شود.
 2. صحافی کلاسوری : در این مدل برگه های یادداشت مانند برگه های کلاسور پانچ میشوند و در محل حلقه ها قرار می‌گیرد.

هیچ محدودیتی در تعداد صفحات یک تقویم یادداشت دار وجود دارد و بعضی افراد میخواهند که شاید چندین صفحه یادداشت برای یک روز اختصاص دهند برای یادداشت کارهای روزانه یا خاطرات شخصی و…

مزیت های تقویم رومیزی و تقویم یادداشت دار :

در مورد هزینه این سه مدل تقویم رو میزی ممکن است تقویم رومیزی خصوصی هزینه بیشتری را برای ما داشته باشد اما میتواند ایده جالبی باشد و بهترین مزیت آن این است که ما میتوانیم بهترین سالروز های شخصی خود را در هر ماه ببینیم .

مزیت تقویم رومیزی یادداشت دار این است که ما خیلی راحت میتوانیم کار های روزانه خود و برنامه ریزی هایمان را بررسی کنیم و به تمامی کارها دقت کنیم.

تقویم های عمومی هم که در اکثر مکان ها وجود دارد برای دسترسی بهتر و بیشتر به روزهای سال برای انجام کار های روزمره میباشد.

تقویم های رو میزی میتوانند مدل های زیادی داشته باشند و بسته به نوع مکانی که استفاده میشود انتخاب میکنیم مانند: پایه دار، مقوایی، چرمی، رومیزی فلزی، فانتزی، زیردستی،اداری و….

تقویم رومیزی
تقویم رومیزی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *