ست هدایای تبلیغاتی
ست هدایای تبلیغاتی
آوریل 11, 2021
هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی محصولاتی هستند که عمدتا با لوگو یا شعار تبلیغاتی یک برند یا نام تجاری ارايه میشود، این هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه یا رویداد به صورت رایگان اهدا می شوند. از چنین محصولاتی ، که غالباً به طور غیر رسمی هدایای تبلیغاتی نامیده می شوند در بازاریابی و فروش استفاده می شود. هدایای تبلیغاتی برای تبلیغ یک شرکت، تصویر شرکت، نام تجاری یا رویداد  اهدا می شوند. به عنوان تراکت یا بروشور در نمایشگاه های تجاری ، در کنفرانس ها  و به عنوان هدیه در سفارش های ارسال شده توزیع می شوند. آنها اغلب در کمپین های بازاریابی بین جامعه هدف توزیع می شوند.

دلایل زیادی وجود دارد که شرکت ها از هدایای تبلیغاتی استفاده می کنند. این هدایای تبلیغاتی  اغلب در نمایشگاه های تجاری و رویدادهای اجتماعی اهدا می شوند، هم به عنوان هدیه برای مشتریان و هم به عنوان “تشکر” از مشتریان یا حتی به کارکنان داده می شود تا هیجان و مشارکت را در مورد نام تجاری شرکت ایجاد کنند.

  • ۹۰ درصد از مشتریان نام تجاری را در یک هدیه تبلیغاتی که دریافت کرده اند، به یاد می آورند.
  • ۸۰ درصد مردم وقتی از شرکت های جدید هدایای تبلیغاتی دریافت می کنند، احساس مطلوبی به آن پیدا کرده و خرید از آن برند را مورد توجه قرار میدهند.
  • ۸۵ درصد از افراد پس از دریافت یک هدیه تبلیغاتی، تصور مطلوب تری از یک نام تجاری دارند.
  • هدایای تبلیغاتی موثرترین شکل تبلیغات در بین همه نسل ها هستند.
  • ۲۰٪ از افراد حداقل یکبار در هفته از یک هدیه تبلیغاتی استفاده می کنند.

تقریباً هر چیزی را می توان با نام یا لوگوی شرکت مارک گذاری کرد و برای هدیه ی تبلیغات استفاده کرد. اقلام رایج شامل فلش مموری، تی شرت، کلاه، ساعت، جاکلیدی، خودکار، کیف، لیوان، اسباب بازی ابزار و آفتابگیراست. بزرگترین دسته محصول برای محصولات تبلیغاتی لوازم الکترونیک است که بیش از ۴۰ درصد از کل را تشکیل می دهند. هدایای تبلیغاتی سازگار با محیط زیست و محصولات طبیعی گلدان و موارد تزیینی محبوبیت قابل توجهی دارند.

اکثر هدایای تبلیغاتی نسبتاً کوچک و قیمت مناسب هستند ، اما می توانند تا اقلام درجه یک و گران نیز متغیر باشند. به عنوان مثال، به مدیران و شرکت کنندگان در همایشهای خاص اغلب هدایای تبلیغاتی گران قیمت مانند ست های هدیه گران قیمت از کالاهای چرمی. اقلام الکترونیکی اهدا می شود. شرکت هایی که هدایای گران قیمت برای شرکت کنندگان مشهور ارائه         می دهند ، اغلب از افراد مشهور درخواست می کنند که عکسی از آنها به همراه هدیه گرفته شود، که می تواند توسط شرکت برای اهداف تبلیغاتی استفاده شود. شرکت های دیگر هدایای لوکس مانند کیف اداری یا سررسید را به شرکت کنندگان ارائه    می دهند به این امید که آنها از این هدایای تبلیغاتی در ملاء عام استفاده کنند و در نتیجه نام تجاری و محصول شرکت را به همگان معرفی نمایند.

در کارزارهای سیاسی نیز هدایای تبلیغاتی برای تبلیغ نامزدها مورد استفاده قرار می گیرد. هدایای تبلیغاتی به عنوان ابزاری برای سازمان های غیر تجاری مانند مدارس و موسسات خیریه اغلب به عنوان بخشی از کمپین های جمع آوری کمکهای انسان دوستانه و افزایش آگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

×